Wakacje dla powodzian

Wakacje dla powodzian

SKOK-i zawsze wspierały osoby dotknięte przez los. W 2010 roku, kiedy przez Polskę przetoczyła się kolejna fala powodzi, spółdzielcze kasy włączyły się w akcję pomocy dla poszkodowanych na różnych płaszczyznach. Wraz z ogólnopolskim dziennikiem „Super Express” została zrealizowana akcja „Wakacje dla powodzian”, której celem była organizacja kolonii letnich dla dzieci poszkodowanych w wyniku powodzi.

Na zasłużone wakacje, z dala od trosk, wyjechały dzieci z Trześni koło Sandomierza i Landzmierza koło Kędzierzyna-Koźla. Na tym pomoc Kas jednak się nie kończy. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Trześni otrzymała od nas niezbędne wyposażenie sal do nauczania początkowego.

Dla zniszczonego przez powódź Sandomierza SKOK-i zorganizowały koncert charytatywny z udziałem popularnego aktora. SKOK-i wzięły też udział w akcji prowadzonej przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” i wspólnie zorganizowały kolonie letnie dla 300 dzieci rolników z całej Polski, których dobytek pochłonęła powódź.