SKOK dla filmu

SKOK dla filmu

Od samego początku istnienia ruchu spółdzielczego podkreślamy to, że dla sektora SKOK szczególnie ważne jest kultywowanie tradycji naszego narodu i przypominanie wydarzeń bliskich Polakom. Dlatego też wielokrotnie wspieraliśmy polską kinematografię i angażowaliśmy się w realizację filmów prezentujących sylwetki cenionych przez naród patriotów.

Jesteśmy szczególnie dumni z tego, że mogliśmy się przyczynić do powstania filmu opowiadającego o pełnym poświęcenia życiu błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Równie ważny jest według nas dokument przedstawiający realia powstania warszawskiego - „Bitwa o Warszawę ‘44” promujący odwagę i walkę w imię kraju, do którego powstania również przyczyniły się instytucje sektora SKOK.

Włączyliśmy się także w realizację serialu „Metr od świętości”, który przedstawiał pontyfikat świętego Jana Pawła II, upamiętniając tym samym mądrość i misję duchową zasłużonego Papieża Polaka.

Niezwykle ważne dla instytucji z sektora SKOK są wszelkie inicjatywy krzewiące prawdę, promujące uczciwość i krzepiące postawy obywatelskie. To właśnie dlatego zaangażowaliśmy się w film pt. „Układ Zamknięty”, który pokazuje ważnych problemy społeczne naszej Ojczyzny.