Maraton Solidarności

Maraton Solidarności

Kasa Stefczyka od lat konsekwentnie wspiera odbywający się co roku gdański „Maraton Solidarności”. Największy bieg na Pomorzu na królewskim dystansie 42 km i 195 m to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również sposób uczczenia pamięci ofiar wydarzeń grudniowych z 1970 roku, dzięki którym możemy teraz żyć w wolnej Polsce.

Kasa Stefczyka wielokrotnie podkreślała, że w wyborze sponsorowanych przedsięwzięć nie zapomina, że spółdzielcze kasy powstały na gruncie zrywu „Solidarności”. Zaangażowanie w Maraton Solidarności jest tego najlepszym potwierdzeniem. W 2014 roku jubileuszowa, dwudziesta edycja Maratonu Solidarności odbyła się na nowej trasie: Gdynia-Sopot-Letnica-Gdańsk.

Wzięło w niej udział blisko 1000 uczestników z dwudziestu państw, między innymi Białorusi, Czech, Chin, Francji, Kenii, Litwy, Niemiec, Szwecji, Węgier, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii. Tym samym pobito nowy rekord frekwencji gdańskiego maratonu. Część uczestników maratonu wzięło udział w biegu również w celu charytatywnym, na przykład wspierając wybraną przez siebie fundację.