Baltic Games Extreme Sport Festival

Baltic Games Extreme Sport Festival

Kasa Stefczyka wielokrotnie wspierała festiwal Baltic Games, jedno z największych wydarzeń poświęconych sportom ekstremalnym w Europie i jedyną tego typu imprezę w Polsce.

Od siedmiu lat co roku w Gdańsku spotykają się światowej sławy zawodnicy z Europy i USA, by w duchu sportowej rywalizacji walczyć o wygraną w wyczynowej jeździe na rowerach BMX, deskorolkach i rolkach. Od dwóch lat festiwal odbywa się w gdańskiej Ergo Arenie, gdzie przygotowywany jest dla zawodników profesjonalny skatepark.

Podczas ostatniej edycji w miasteczku festiwalowym na uczestników imprezy czekały takie atrakcje jak: największe targi lifestylowe w północnej części Polski, zawody oraz pokazy Parkour&Freerun, strefa skimboardowa, chillout zone. Kasa Stefczyka angażując się w festiwal Baltic Games przyczyniła się do promocji najlepszych polskich zawodników w dziedzinie sportów ekstremalnych. Otrzymali oni ufundowane przez Kasę Stefczyka nagrody pieniężne i rzeczowe. Kasa przygotowała również atrakcje dla najmłodszych fanów tego sportu.