Doniesienia medialne: zaplanowana nagonka

Sprawa politycznego ataku na SKOK ma szeroki kontekst. W ciągu ostatnich miesięcy media wielokrotnie donosiły politycznym podłożu ataków na SKOK-i. Z doniesień medialnych wyłania się obraz zaplanowanej i przeprowadzonej z użyciem instytucji państwa operacji przeciwko SKOK-om.

Z publikacji wynika, że plan ataku powstał już jesienią zeszłego roku, a ostatecznie wyklarował się w lutym roku bieżącego. Według doniesień medialnych za akcją stało otoczenie premier Ewy Kopacz, a szczególnie Michał Kamiński, od 3 lutego sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, jeden z najbliższych współpracowników pani premier. Kamiński nigdy nie sprostował tych informacji, nie było także sprostowań od innych przedstawicieli PO.

- Według dziennikarzy plan polegał na przygotowaniu „kompromitujących” materiałów na temat SKOK (takim materiałem stał się list przewodniczącego KNF Andrzeja Jakubiaka do premier Kopacz i szefów służb specjalnych ws. Fundacji na Rzecz Polskich Związków Kredytowych), upublicznieniu ich w mediach a następnie politycznym wykorzystaniu zaistniałej sytuacji wzmożonego zainteresowania opinii publicznej sytuacją SKOK-ów. Warto przypomnieć, że Andrzej Jakubiak, szef KNF, to wieloletni, bliski współpracownik wiceprzewodniczącej PO Hanny Gronkiewicz-Waltz.

- Według dziennikarzy „afera SKOK” miała zaszkodzić PiS, partii łączonej z ruchem spółdzielczych kas a także zdyskredytować Andrzeja Dudę, kandydata na prezydenta RP. Dzisiaj możemy mieć do czynienia z dalszym ciągiem tych działań, ponieważ trwa kampania parlamentarna. Z doniesień medialnych wynika, że sprawa SKOK nadal znajduje się w kręgu zainteresowania polityków Platformy jako narzędzie walki politycznej. 

Pobierz